Toto je starší verze dokumentu!


Odolnost vůči chcemickým látkám

Chování se Compacfoam při styku s chemickou látkou

Compacfoam je EPS s velmi vysokou hustotou, bez přidaných přísad. Schopnost tepelného odporu pěnové hmoty z pěnového polystyrénu (polystyrol R) proti chemické látce zodpovídá formě části z polystyrenu. V důsledku buněčné struktuře se zvětšeným povrchem dosahují poškození rychleji nebo se projevuje silnější než u základního kompaktního materiálu polystyrenu. Odolnost vůči působení chemických látek, je proto velmi závislá na hustotě materiálu. EPS pěna jako Compacfoam s hustotou 100-400kg / m³ je proto obecně více stabilní než například fasádní EPS s hustotou do 20 kg / m³.Znalosti o chování pěn z polystyrenu v kontaktu s vyskytujícími se chemickými látkami v praxi (stavebnictví, obalování) je velmi důležitý, aby se zamezilo chybám při aplikaci.

Pro stanovení odolnosti bili výsledky ze zkoušek odolnosti v chemickém průmyslu, provedeny v souladu s DIN 53 428 „testování pěn, stanovení chování se vůči kapalinám, parám, plynem a pevným látkám.“ Podle této normy je 5 pěnových kostek s 5 cm délkou hrany, uložených ve zkušebním médiu a po definované době skladování dochází k změnám ve vzorkách, například v hmotnosti a rozměrech. Skladovací doba v kapalných testovacích médiích tu byla 72 hodin, v plynech 24 hodin a ve zkapalněných plynech minimálně 3 hodiny. Při skladovány v zkapalněných plynech byly teploty na nebo těsně pod bodem varu této látky, v jiných testovacích médiích teploty místnosti.

Podle DIN 53 428 pro vizuální hodnocení kritérií bilo navržené 0 = nezměněnilo, do 5 = velmi silně změnilo. V souladu s tím je níže uvedený zjednodušený přehled v tabulce s hodnotícími kritérií :

+ …. nezměněný ( 0) = odolný

+– …. mírně změněný ( 2)= omezená odolnost (drobné změny rozměrů)

– …. výrazně změněný ( 5) = nestálý

Pro posouzení možného poškození mechanické pevnosti v aplikačním prostředí často nevyhnutelné látky.

Oxid siřičitý, oxid

Motorová nafta

Karburátor benzín paliva s benzenem

Tyto vlivy byly zkoumány s rozsáhlými zkušebními metodami univerzity v Innsbrucku, přičemž nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky.

Přečtěte si více: odolnosti proti benzínu a nafty síry a dusíku

Když umělá pěna z polystyrénu přijde do kontaktu s látkami neznámého složení např. s lakami nebo lepidly, které mohou obsahovat škodlivá rozpouštědla, pak se předem ujistěte zkouškou praktických podmínek, že se pěnová hmota nepoškodí. Při provádění zkoušky při vyšší teplotě než 20 ° C, například při teplotě 50, ° C, může se značně zkrátit. Chcete-li zhoršit podmínky zkoušky a získat jasnější prohlášení, může vyzkoušet také pěnu s hustotou výrazně nižší, než té, která bude použitá. Následné chování pěn z polystyrenu proti hlavním chemickým látkám uvedeno v tabulce.

Poznámka: Údaje jsou založeny na našich současných znalostech a zkušenostech. Jsou osvobozené zpracovatelem od množství možných vlivů při zpracováni a použití naších produktu před jejich vlastními zkouškami a pokusem. Právně závazná záruka určitých vlastností nebo vhodnosti pro konkrétní účel nemůže být odvozena z našich údajů. Vlastnická ochranná práva stejně jako stávající zákony a právní předpisy příjemců našich výrobků jsou na vlastní odpovědnost.


In Other Languages
QR Code
QR Code cs:widerstandfaehigkeit-gegen-chemische-substanzen (generated for current page)